Мицкоски: Македонија во следните 4 години ќе биде горда и исправена
Foto

Мицкоски: Македонија во следните 4 години ќе биде горда и исправена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски.

Носителот на изборната единица 6 на листата на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, пак, од Гостивар вечерва порача дека македонија ќе остане исправена.

0 Коментари

Остави коментари