Мицкоски бара оставка од Заев и Филипче
Foto

Мицкоски бара оставка од Заев и Филипче

Оставка од премиерот Зоран Заев и од министерот за здравство Венко Филипче бара лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Тој во фејсбук статус оцени дека  во државата умираат повеќе луѓе отколку во втората светска војна.

Тој им препорачува на Заев и на Филипче да престанат, како што вели, со дневно-политички прес-конференции и да почнат да го решаваат проблемите.

 

0 Коментари

Остави коментари