Мерцедес го покажа својот нов болид
Foto

Мерцедес го покажа својот нов болид

Мерцедес објави фотографии од новиот болид „W12 E Performance“ за претстојната сезона во Формула 1. Презентацијата на автомобилот ќе се одржи денес, 2 март, во онлајн формат.

– Претставување на новиот болид „W12“ можете да го погледнете за прв пат, објави Мерцедес на Твитер.

Автомобилот е изведен во црна боја со тиркизни линии и црвено-сив врв. На трупот има ѕвезда во спомен на легендарниот пилот Ники Лауда.

За потсетување, пилоти на тимот за сезоната 2021 ќе останат Луис Хамилтон и Валтери Ботас.

0 Коментари

Остави коментари