Мекларен на 15. февруари ќе го претстави болидот за новата сезона
Foto

Мекларен на 15. февруари ќе го претстави болидот за новата сезона

Формула 1 тимот на Мекларен објави дека промоцијата на новиот болид ќе се одржи на 15 февруари во 20 часот.

Од оваа година Мекларен ќе користи мотори на Мерцедес.

Автомобилот за сезоната 2021 година го доби името „MCL35M“.

Претходно, датумот на презентацијата на својот болид го откри Алфа Ромео. Тимот ќе го претстави „C41“ на 22 февруари во Варшава.

0 Коментари

Остави коментари