Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со раширени раце
Foto

Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со раширени раце

Поранешниот капитен на германската фудбалска репрезентација, Лотар Матеус ја пофали играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Според сопственикот на Златната топка од 1990 година, Аргентинците со задоволство би ги виделе во Германија.

– Не можам да поверувам. Ако не го сакаат Меси, тогаш тој може да се пресели во Германија. Ќе го прифатиме со отворени раце и ќе му дадеме пасош. Се разбира, ќе го земеме со задоволство. Би биле среќни, ако Лео заврши во Бундеслигата. Искрено, среќен сум што Меси е во фудбалот. Тој е добар играч и добар човек, истакна Матеус.

Аргентина има среќа да ги има Меси и Марадона, двајца од најдобрите фудбалери во историјата, додаде Матеус.

0 Коментари

Остави коментари