Манчестер Сити постави рекорд во Премиерлигата
Foto

Манчестер Сити постави рекорд во Премиерлигата

Тимот на Манчестер сити се запиша во историјата на Премиер лигата како прв којшто остварил победа во првиот натпревар десет сезони по ред.

Сити синоќа го совлада Вулверхемптон во мечот од 2. коло во Англискиот шампионат со 3:1. Ова беше прв натпревар за граѓаните во оваа сезона.

Головите за „граѓаните“ ги постигнаа Кевин Де Бруин, Фил Фоден и Родри, за за домаќините погоди Раул Хименез.

0 Коментари

Остави коментари