Манчестер јунајтед по третпат сезонава го победи Челси
Foto

Манчестер јунајтед по третпат сезонава го победи Челси

Во премиерлигашки натпревар од 26. коло, Манчестер јунајтед синоќа на гостувањето во Лондон го совлада Челзи со 2:0.

Головите ги постигнаа Ентони Марсијал и Хари Мегваер.

За „сините“ ова беше трет пораз од Јунајтед оваа сезона, два во првенството и еден во Лига купот.

Челси со 41 бод го зазема четвртото место во поредокот во Премиер лигата, додека Манчестер Јунајтед со 38 бода се наоѓа на седмата позиција.

0 Коментари

Остави коментари