Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо
Foto

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец.

Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, постигна 17 голови и забележа 19 асистенции.

За потсетување, пред три години, Борусија го купи Санчо за осум милиони евра.

0 Коментари

Остави коментари