Мал авион се урна во Бризбејн, четворица загинати
Foto

Мал авион се урна во Бризбејн, четворица загинати

Најмалку четири лица загинаа кога мал авион се урна во близина на Редклиф, предградие на австралискиот град Бризбејн, соопшти денеска полицијата на провинцијата Квинсленд.

„Четири лица загинаа утринава кога се урна авион во близина на Редклиф. Полицијата и итните служби одговорија на повикот дека помал авион се урнал во водите кај Редклиф, веднаш по 9 часот“, се наведува во соопштението.

Засега не е познато колку луѓе имало во авионот.

0 Коментари

Остави коментари