Македонските младинци убедливо поразени во Шпанија
Foto

Македонските младинци убедливо поразени во Шпанија

Идните ѕвезди на Фуријата славеа со 3-0 против Македонија, отворајќи ја стрелбата уште рано. Во шестата минута Ману Гарсија имаше индивидуален блесок, со соло-продор погодувајќи за 1-0. По само две минути во вториот дел, пак, Серафимов ја имаше таа несреќа да се потпише под автогол, за 2-0 за Шпанците.

Во 87-та Педроса направи проазот да изгледа уште поубедлив. Ова е прв пораз за младинската репрезентација на Македонија, во четири средби од овие квалификации, по што остануваме на седум бода, на втората позиција, но по седум имаат и Казахстан и Црна Гора, која вечерва избори 0-0 во Рамат Ган против Израел. Следниот меч го играме против Фарски Острови, на гости, во вторник.

0 Коментари

Остави коментари