Македонските хокејари со злато на Девелопмент купот
Foto

Македонските хокејари со злато на Девелопмент купот

„На Македонија и е потребна Хокеј Арена“ е пораката која што ја испратија хокеарите од националната сениорска хокеј репрезентација, а ние се приклучуваме кон истата. Тие успеаа и покрај далеку од совршените услови за подготовка, да го освојат Девелопмент Купот во Германија, натпреварување за земји во кои нема арена за хокеј. Тимот на „Фан пит“присуствуваше на еден од новните тренинзи.

0 Коментари

Остави коментари