Македонската опера и балет со традиционален концерт за празникот Василица
Foto

Македонската опера и балет со традиционален концерт за празникот Василица

Македонската опера и балет со огромно задоволство најавува „Диско треска“ за Василица!

Гала концертот по повод празникот „Василица“ насловен „DISCO FEVER“ оваа година ќе и приреди на публиката вистинско и незаборавно уживање со изборот од најдобрите диско хитови од 70′ години во целосно нови симфониски аранжмани!

„DISCO FEVER“ 12.1.2019 и 13.1.2019 - 20.00 ч. во живо во Македонската опера и балет!

 

 

0 Коментари

Остави коментари