Луис Хамилтон: На планина сум, тренирам секој ден
Foto

Луис Хамилтон: На планина сум, тренирам секој ден

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за неговиот тренинг за време на вонсезоната. Хамилтон продолжува да се подготвува за одбрана на шампионската титула во 2021 година.

– Здраво на сите. Долго време не сме се виделе. Сега сум во планина, тренирам секој ден. Секое утро се искачувам на врвот на планината. Овде има три од нив – едниот е висок 3.400 метри. Обично сакам да тренирам на голема надморска височина, каде што има помалку кислород и треба да работам понапорно. Може да биде тешко само да се качите по скалите. И тогаш, кога ќе завршам со тренинзите овде и ќе се вратам на нормалната надморска височина, почнува полесно да дише.

Има многу што да се направи, па затоа сакав само да ве известам дека сè е во ред. Се чувствувам одлично и се чувствувам одлично во мојот „меур“, информира Хамилтон.

Британецот формално во моментот нема договор со тимот на Мерцедес, но страните продолжуваат со преговорите.

0 Коментари

Остави коментари