Ливерпул се врати на лидерското место во Премиер лигата
Foto

Ливерпул се врати на лидерското место во Премиер лигата

Екипата на Ливерпул попладнево забележа убедлива победа со 3:0 против Бурнмаут и се врати на првото место на табелата во англиската Премиер лига.

„Црвените“ од Енфилд до победата дојдоа со погодоците на Мане, Вијналдум и Салах.

Резултати на другите завршени денешни средби од 26. Коло во најсилната фудбалска лига во Англија:

Фулам – Манчестер јунајтед 0:3
Кристал палас – Вест хем 1:1
Хадерсфилд – Арсенал 1:2
Саутемптон – Кардиф 1:2
Вотфорд – Евертон 1:0.

Табела: Ливерпул 65 бода, Манчестер сити 62, Тотенхем 57, Манчестер јунајтед 51, Челзи 50, Арсенал 50,...

0 Коментари

Остави коментари