Лилард со 50 поени го предводеше Портланд до триумф над Индијана
Foto

Лилард со 50 поени го предводеше Портланд до триумф над Индијана

Демијан Лилард со 50 поени и 13 асистенции е најзаслужниот за триумфот на Портланд над Индијана на еден од шесте натпревари одиграни ноќеска во НБА лигата кои поминаа во сенка на смртта на Коби Брајант.

Постигнати резултати:

Атланта – Вашингтон 152:133

Мемфис – Феникс 114:109

Њу Орлеанс – Бостон 123:108

Њујорк – Бруклин 110:97

Орландо – Лос Анџелес клиперс 97:112

Портланд – Индијана 139:129.

Во поредокот на Источната конференција прв е ЛА Лејкерс со 36 победи и 10 порази, додека на Запад, Милвоки има најдобар биланс со 40 победи и шест загубени натпревари.

0 Коментари

Остави коментари