Лејкерси го совладаа Денвер и ја прекинаа серијата од 3 порази во низа
Foto

Лејкерси го совладаа Денвер и ја прекинаа серијата од 3 порази во низа

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс рано утрово забележа победа над Денвер со 124:121 и стави крај на низата од три последователни порази.

Во меч кој беше неизвесен до самиот финиш и во кој резултатот по три четвртини беше изедначен, најмногу поени во победничкиот тим даде Леброн Џејмс – 29, при тоа забележа и 12 скока.

Кај Денвер П.Ј. Дозиер реализира 18 поени.

На другите две средби од НБА лигата одиграни ноќта понеделник кон вторник, Торонто го победи Милвоки со 114:106, а Мајами беше поуспешен од Индијана со 114:92.

0 Коментари

Остави коментари