Лејкерс го декласираа Кливленд
Foto

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник и вторник:

Детроит – Њу Орлеанс 110:117 (по продолжение)

Индијана – Филаделфија 101:95

Бостон – Чикаго 113:101

Минесота – оклахома Сити 104:117

Портланд – Шарлот 115:112

Сакраменто – Орландо 112:114

ЛА лејкерс – Кливленд 128:99.

По 40 одиграни натпревари Лејкерс се најуспешен тим во Западната конференција со 33 победи и седум порази.

0 Коментари

Остави коментари