Кузеска: Мицкоски ги злоупотребува семејствата на загинатите
Foto

Кузеска: Мицкоски ги злоупотребува семејствата на загинатите

По лидерот на опозицијата од албанскиот блок и првиот човек на македонската опозиција Христијан Мицкоски кој во тетово се сретна со семејство на една од жртвите порача дека не и верува на истрагата. Мицкоски денеска се сретна со семејство на загинати по тетовската несреќа. Од СДСМ барањето на одговорснот по трагедијата со 14 загинати во пожарот е некрофилство 

0 Коментари

Остави коментари