Кривични за организаторите на „Правда за Давид“ во Бања Лука
Foto

Кривични за организаторите на „Правда за Давид“ во Бања Лука

Полицијата во Бања Лука со кривични пријави против Давор Драгичевиќ и други три лица поради кривично дело „загрозување на безбедноста“.

Драгичевиќ се сомничи дека на 27 и 30 декември минатата година на протестите „Правда за Давид“ јавно сериозно се заканил на две лица кај кои предизвикал чувство на страв и загрозеност.

Полицијата е во потрага по Давор Драгичевиќ, татко на убиеното момче Давид. Тој последен пат бил виден на 30 декември во близина на џамија. Полицијата ги забрани протестите на групата „Правда за Давид“.

0 Коментари

Остави коментари