Кралеви на брзината

Миа е млада девојка лудо вљубена во автомобили. Секој слободен момент го поминува чепкајќи со старата „бубачка“ на мајка му. Нејзиниот голем сон е еден ден да учествува на релито Париз-Дакар. Миа штотуку наполни 20 години. Таа е жива девојка, сака предизвици и незапирлива е кога нешто ја интересира. Еден ден ја запознава егзотичната инструкторка за возење Шерин, која ја носи на тајни автомобилски трки надвор од градот. Миа запознава модерна заедница полна со шарени ликови. Непобитен

ѕвезда на тркачката сцена е Космо, женкар кој е навикнат да добива сè и секого што сака. Не може да се помири со фактот дека новодојдената девојка е имуна на неговиот шарм. И покрај тоа што се во постојан вербален конфликт, Козмо и Миа тајно се љубат еден со друг, но тоа нема да го признаат ниту на своите пријатели, ниту на самите себе. Шерин, Лијан и Брит одлучуваат да го симнат од тронот Козмо на претстојната Аеродромска трка, настан кој секоја година го одредува најдобриот возач на локалната сцена. Миа е растргната помеѓу пријателството со девојките и чувствата кон Козмо. Кога ќе дознае дека извидник на таленти ќе ја посети трката на аеродромот за да најде членови

Новоформираната екипа за релито Париз-Дакар, на Мија и се оствари сонот. А Космо сака да победи за да напредува во кариерата. Но, може да има само еден победник.