Ковачевски во Белград на средба со Брнабиќ и Вучиќ

На церемонија со највисоки државни и воени почести претседателот на владата Димитар Ковачевски денеска во Белград беше пречекан од премиерката на  Србија Ана Брнабиќ.

Ковачевски на покана на Брнабиќ е во официјална посета на Белград, и ја предводи владината делегација.

Европската иднина на Западен Балкан, како и реформските процеси и услови кои се залагаат да ги исполнат земјите за што побрза интеграција во ЕУ.