Колку лажните вести може да влијаат на изборниот процес?
Foto

Колку лажните вести може да влијаат на изборниот процес?

Колку лажните вести може да влијаат на изборниот процес? Тенка е линијата меѓу пропагандата и намерната манипулација.Предизборието започна со црна кампања, каква ќе биде изборната. Партиите ги кројат листите со пратеници. СДСМ на 12 април ќе трча заедно со БЕСА. ВМРО-ДПМНЕ со своја коалиција, ДУИ и Алијансата самостојно.

Во телевизија 24 дебатираат Александар Чомовски новинар, Јасна Бачовска, универзитетски професор и Гоце Пачемски од „Имиџ пиар“.

0 Коментари

Остави коментари