Клоп со поддршка за Лампард
Foto

Клоп со поддршка за Лампард

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Френк Лампард може добро да ја врши тренерската функција во Челзи.

- „Френк Лампард минатата сезона покажа со Дерби дека е многу добар тренер, па го смени тимот за речиси една вечер. Заслужува шанса д аги покаже своите квалитети во Челзи“ - изјави Клоп.

Поддршката од Германецот за предводникот на „сините“ доаѓа по убедливиот пораз (0:4) на Челзи од Манчестер јунајтед во 1. коло од англиското првенство.

0 Коментари

Остави коментари