Клиперс по продолжение го совладаа Бостон
Foto

Клиперс по продолжение го совладаа Бостон

Кошаркарите на Лос Анџелес клиперс му го нанесоа третиот пораз на Бостон селтикс оваа сезона, откако утрово беа поуспешни со 107:104. Победникот во „Стејплс центар“ во ЛА беше решен по дополнителни пет минути, бидејќи основните 48 минути завршија со нерешен резултат 97:97.

Лук Вилијамс со 27 поени беше најефикасен во домашниот тим, кај гостите од Бостон се истакна Џејсон Татун со 30 поени.

Резултати на другите НБА натпревари играни ноќта меѓу среда и четврток:

Филаделфија – Њујорк 109:104

Вашингтон – Сан Антонио 138:132

Атланта – Милвоки 127:135

Бруклин – Шарлот 101:91

Далас – Голден стејт 142:94

Мајами – Кливленд 124:100

Торонто – Орландо 113:97

Чикаго – Детроит 109:89

Минесота – Јута 95:103

Денвер – Хјустон 105:95.

По поразот на Бостон, Милвоки е нов лидер во Источната конференција со биланс 11-3, исто колку што имаат и селтикс.

На Запад, прв е ЛА лејкерс со 12-2, пред Денвер кој има 10-3 и Хјустон со ефект 11-4.

0 Коментари

Остави коментари