Ќучук на средби со Џафери и координаторите на пратеничките групи
Foto

Ќучук на средби со Џафери и координаторите на пратеничките групи

Известувачот за во Европскиот парламент Илхан Ќучук кој престојува во земјава во пресрет на усвојувањето на резолуцијата на Европарламентот за извештаите на европската комисија за земјава, денеска имаше разговори во законодавниот дом.

Ќучук  се сретна со претседателот на собранието Талат Џафери, со координаторите на пратеничките групи.

Европратеникот изразил подготвеност да  помогне во надминување на разликите со цел приближување на ставовите на власта и опозицијата, што ќе значи поефикасно и заедничко делување за решавање на секојдневните проблеми.

0 Коментари

Остави коментари