Хамилтон е позитивен на коронавирус
Foto

Хамилтон е позитивен на коронавирус

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон нема да се натпреварува на трката за Големата награда на Сахир во Бахреин в недела на 6 декември.

Формула 1 објави дека пилотот на Мерцедес е позитивен на коронавирусот.

Хамилтон го освои Гран при на Бахреин минатиот викенд, а од претходно ја обезбеди титулата во 2020 година.

0 Коментари

Остави коментари