Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ги немаше снимките за „Рекет“
Foto

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ги немаше снимките за „Рекет“

Ниту еден начин на делување не се исклучува, меѓу кои и протести и блокади, порачуваат од ВМРО ДПМНЕ. Партијата ги немаше снимките додека не ги објави италијанскиот весник, вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев во неделното интервју на радио Слободна Европа.

0 Коментари

Остави коментари