Изборни инциденти во струшко
Foto

Изборни инциденти во струшко

Денеска околу девет часот, во полициската станица во Струга било пријавено дека на ограда од основно училиште во село Враниште била закачена слика на еден од кандидатите на претстојните избори, соопштија од СВР Охрид. Како што велат, се преземаат мерки за расчистување на случајот. Од СВР Охрид соопштија и за инцидент со испишан графит во Мислешево.

0 Коментари

Остави коментари