Италија го доби дербито против Германија додека Унгарија ја изненади Германија

Во најдобрата А конкуренција, дербито се одигра во Милано, каде Италија ја пречека Англија. На задоволство на домашната публика Азурите славеа победа со 1-0 со голот на Распадори во 68-минута. 
 
Ново големо изненадување приреди селекцијата на Унгарија која на гости во Лајпциг ја победи Германија со 1-0, па Унгарците ја задржаа првата позиција во оваа конкуренција пред Италија која има три бодови помалку.