Интервју со Вилма Русковска
Foto

Интервју со Вилма Русковска

Шефицата на организиран криминал која го потпиша обвинението за случајот „Рекет“, Вилма Русковска во 24 Отворено. Ќе докаже ли дека Катица Јанева ја злоупотребила положбата, каква била улогата на пратеничката Ременски? Кои се врските на Јовановски со други политичари во измамата? Кој се' се богател од рекет? Зошто Обвинителството потфрли во истрагата што требаше да ги открие јатаците на Груевски кои го однесоа во земјата на Орбан? Судбината на правдата во Македонија.

0 Коментари

Остави коментари