Интервју со премиерот Зоран Заев
Foto

Интервју со премиерот Зоран Заев

Македонија пред кампањата за локални избори - во светло на тетовската трагедија, изгубените животи и барањата за одговорност, во битката за градоначалници - внатрепартски судири и обиди за консолидација - дали внатрешниот партиски мозаик на суети и страсти ја отсликува реалноста во целата држава.

Политичката клима дома зоврива додека односите со бугарија под налет на софиските барања повторно влегуваат во критична фаза. Јавноста бара одговори тв 24 прашува - гостин на Младен Чадиковски е премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, во рамки на серијата интервјуа што тв 24 ги прави со претседателите на најголемите политички партии. 

0 Коментари

Остави коментари