Интервју со министерот за економија Крешник Бектеши
Foto

Интервју со министерот за економија Крешник Бектеши

Кој од министрите на ДУИ ќе биде сменет во најавената владина реконструкција? Чувствува ли министерот за економија морална одговорност за вработувањето на својата сестра во МЕПСО? За концесиите на рудниците, реформите во енергетиката, состојбите во туризмот и дали ќе има засилени инспекции за туристичките агенции пред стартот на летната сезона?

Министерот за економија Крешник Бектеши, гостува во 24 Анализа.

 

0 Коментари

Остави коментари