Интерлагос го продолжи договорот со Формула 1 до 2025 година
Foto

Интерлагос го продолжи договорот со Формула 1 до 2025 година

Раководството на Формула 1 најави продолжување на договорот со организаторите на трките на патеката Интерлагос. Новиот договор со бразилскиот автодром важи до 2025 година.

Од сезоната 2021 година, трката ќе се вика Гран при на Сао Паоло.

Следната фаза од Формула 1 на патеката Интерлагос ќе се одржи на 14 ноември 2021 година.

Во сезоната 2020 година, трката на патеката не се одржа поради пандемијата на коронавирус.

0 Коментари

Остави коментари