Инцидент во автобус 51: Се скарал за седиште, па го избодел другарот и себеси

Две момчиња се повредени во вчерашниот инцидент во Кисела Вода, во автобус број 51.

Од МВР велат, момчињата синоќа по 19 часот се скарале со друго момче за седиште, по што малолетникот од Моране извадил нож, но иако го нападнал момчето со кое се расправале, прво го повредил другарот, а потоа и самиот себе