Инцидент во Атина: Портпаролот на „Златна зора“ до Димитров: „Македонија е грчка“
Foto

Инцидент во Атина: Портпаролот на „Златна зора“ до Димитров: „Македонија е грчка“

Инцидент се случил денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот Димитров со  Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

Македонија е грчка, викал тој додавајќи дека и Скопјанецот требало да чуе. Снимката лично тој ја постави на јутјуб. Димитров и Вуцис не го искоментираа инцидентот и порачаа дека договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, по кој веќе чекорат двете соседни земји.

0 Коментари

Остави коментари