Игор Стефановски-Иџе е позитивен на Ковид-19
Foto

Игор Стефановски-Иџе е позитивен на Ковид-19

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски - Иџе објави дека е позитивен на Ковид-19. Тој минатиот викенд возеше на „Имола“ и ги заврши настапите за оваа сезона во ТЦР - шампионатот.

Иџе на социјалните мрежи напиша дека се чувствува добро и најави брзо враќање во автомобилот.

0 Коментари

Остави коментари