Гвардиола и Клоп запишани во Салата на славните тренери во англиската лига
Foto

Гвардиола и Клоп запишани во Салата на славните тренери во англиската лига

Тренер на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола и предводникот на Ливерпул, Јирген Клоп, се вметнати во Салата на славните на Асоцијацијата на тренери на англиската фудбалска лига (ЛМА), информира веб-страницата на оваа организација.

Тие се забележани за историски достигнувања во тренерската професија.

 

Церемонијата се одржа во Манчестер. Наградите во форма на рачно изработени сребрени ленти им беа врачени на специјалистите од нивните колеги – селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт и екс-тренерот на Манчестер јунајтед Алекс Фергусон.

0 Коментари

Остави коментари