Гаши: Младите ќе ги задржиме во земјата
Foto

Гаши: Младите ќе ги задржиме во земјата

Носителот на листа во втората изборна единица од коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива, Африм Гаши ги посети општинските штабови во општина Липково. Тој рече дека коалицијата ќе се бори младите да останат во земјава со тоа што ќе им обезбедат подобри услови за образование и работа.

0 Коментари

Остави коментари