Фудбалерот на Данска, Ериксен падна на теренот, прекинат мечот Данска – Финска
Foto

Фудбалерот на Данска, Ериксен падна на теренот, прекинат мечот Данска – Финска

Малку пред да заврши мечот Данска-Финска играчот на Данска и Интер, Кристијан Ериксен во еден дуел падна покосен и почна да го голта јазикот. Веднаш му притрчаа на помош неговите соиграчи. Докторите шест минути се обидуваа да го реаниммираат, додека публиката и двата тима во грч го следеа медицинскиот тим како го реанимираат. Ериксен беше изнесен од теренот, а натпреварот и официјално беше прекинат.

0 Коментари

Остави коментари