ЕХФ У-17: Македонската репрезентација се пласира во финалето
Foto

ЕХФ У-17: Македонската репрезентација се пласира во финалето

 Кадетската женскa репрезентација на Македонија се пласира во финалето на ЕХФ шампионатот У-17. Денес во полуфиналниот натпревар против селекцијата на Полска, Македонките забележа победа со резултат 25:22.

Избраничките на селекторот Љубомир Савески во финалето на брегот на Балтикот во Литванија, ќе се сретнат со репрезетнацијата на Исланд.

0 Коментари

Остави коментари