Џејми Ли Кертис воодушевена од „Медена земја“
Foto

Џејми Ли Кертис воодушевена од „Медена земја“

Македонскиот документарец номиниран за два Оскари, „Медена земја“ е во центарот на вниманието кај македонската, но и светската јавност. Холивудската а ктерка Џејми Ли Лертис на социјалните мрежи упати само пофални зборови за „Медена земја“.

„Колку перфектен филм за овој момент. „Медената земја“ е зачудувачка. Алчност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Упорност. Воодушевена сум – напиша Кертис на Твитер.

 

0 Коментари

Остави коментари