Домашните екипи доминантни во второто квалификациско коло за Лигата на шампиони
Foto

Домашните екипи доминантни во второто квалификациско коло за Лигата на шампиони

Вчеравечер седум нови дуели се одиграа од втората квалификациска рунда во Лигата на шампионите. Немаше изненадување, откако во дуелите посилните тимови запишаа победи.

Белоруски БАТЕ го совлада норвешки Розенборг со 2:1, белградска Црвена Звезда победи со 2:0 против ХИК Хелсинки а Селтик постигнаа пет гола на естонски Номе Калју, кој претходно го елиминира македонскиот тим Шкендија.

Резултати и стрелци, 2.коло од ЛШ:

БАТЕ – Розенборг 2:1

ЧФР Клуж – Макаби (Тел Авив) 1:0

Ференцварош – Ла Валета 3:1

Марибор – АИК Стокхолм 2:1

Селтик – Номе Калју 5:0

Црвена Звезда – ХИК Хелсинки 2:0

Дундалк – Карабах 1:1

0 Коментари

Остави коментари