До крајот на месецов одлука за нова цена на струјата
Foto

До крајот на месецов одлука за нова цена на струјата

Струјата на чекор до поскапување - Владата даде зелено светло на ЕСМ да понуди за околу 10 отсто повисока цена на тендерот на ЕВН – дознава ТВ 24. До крајот на месецов конечната одлука за колку ќе се зголеми цената на струјата ќе ја соопшти Регулаторната комисија. Се чекаат деталните пресметки на ЕВН и на МЕПСО.

0 Коментари

Остави коментари