Дизелот поевтинува од полноќ, бензините остануваат со иста цена

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе се продава по нова цена.

Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), дизелот поевтинува за два денари, па така, од полноќ литар ќе се продава за 78,5 денари.

 

Цената на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98, како и на екстра лесното масло за домаќинство и на мазутот не се менуваат.