Директорот на Пазарен инспекторат Стојко Пауновски позитивен на ковид-19
Foto

Директорот на Пазарен инспекторат Стојко Пауновски позитивен на ковид-19

Директорот на Државниот паразен инспекторат, Стојко Пауновски, е позитивен на ковид-19, информираше тој преку својот Фејсбук профил.

Пауновски вели дека иако ги почитувал мерките уште од самиот почеток на епидемијата, вечерва добил поизитивен резултат на новиот коронавирус.

 

„Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Посакувам брзо оздравување на на сите заболени граѓани и негативен тест на сите кои се во самоизолација.Чувајте се“,

0 Коментари

Остави коментари