Деветемeсечно бебе почина во болница во Струмица, имaло тешка форма на Bронхопнеумониа
Foto

Деветемeсечно бебе почина во болница во Струмица, имaло тешка форма на Bронхопнеумониа

Деветмесечно бебе почина во струмичката болница попладнево, било донесено со тешка форма на Bронхопнеумониа. Директорот на болницата Наќе Гогов за ТВ 24 вели дека детето било донсено во критична состојба, му откажало срцето на пат до рентген при обид да се напарви ретген снимка на белите дробови, за да бебето се прати на скопските клиники. Семејството на бебето шокирани од исходот предизвикало инцидент, по што реагирала и полицијата.

0 Коментари

Остави коментари