Деновиве врнежи од преку 70 литри на метар квадратен
Foto

Деновиве врнежи од преку 70 литри на метар квадратен

Од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови поради што се очекуваат врнежи од над 50 литри на метар квадратен, а во крајните западни и југоисточни делови и од над 70 литри.

УХМР, освен врнежи, за наредните денови најавува и грмежи, како и силен ветер.

Локално, како што соопшти, процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

0 Коментари

Остави коментари