Де Брујне планира да ја заврши кариерата во Манчестер сити

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне има намера да се повлече од својот тим.

Британскиот новинарот Сем Ли тврди дека 32-годишниот Белгиец очекува да го продолжи договорот со „граѓаните“ за да игра за тимот до 35 години, а потоа да се пензионира.

Де Брујне игра за Манчестер сити од 2015 година. Претходно, Белгиецот играше за Волфсбург, Челзи, Вердер Бремен и Генк.

Актуелниот договор на фудбалерот од средниот ред со Манчестер Сити е до летото 2025 година. 

Британските медиуми во текот на вчерашниот ден објавија информација дека за услугите на Де Брујне се заинтересирани клубови од Саудиска Арабија.