Дарко Рундек за слободата и маслинките, ексклузивно за Телевизија 24
Foto

Дарко Рундек за слободата и маслинките, ексклузивно за Телевизија 24

Познатиот хрватски музичар, Дарко Рундек утре (петок) во Хераклеја, Битола и задутре (сабота) на Античкиот театар во Охрид, заедно со својата екипа ќе имаат два концерта за македонската публика. По концертот на Амира Медуњанин, ова е втор проект на Авалон продукција, по почетокот на коронакризата. 

Рундек и екипа неодамна го најавија новиот албум „Бришен простор” со два сингла, кои ќе бидат изведени викендов, покрај неговите големи хитови, но и оние на еден од најкултните бендови во регионот, „Хаустор“.

Капацитетот за овој концерт ќе биде намален, согласно протоколите за одржување јавни настани на отворено, само за 1.200 посетители.

Рундек во ексклузивно интервју за Телевизија 24, покрај за концертите зборува и за своите маслинки со кои ја живее слободата, особено од почетокот на пандемијата:

0 Коментари

Остави коментари