Дали берлинскиот процес ќе ги смири Софија и Скопје?
Foto

Дали берлинскиот процес ќе ги смири Софија и Скопје?

Дали берлинскиот процес ќе ги смири Софија и Скопје? Уште малку време до одлуката за старт на преговорите. Ќе го исполни ли канцеларката Меркел ветувањето дека Македонија годинава се качува на возот за ЕУ? На маса денеска вратен нон пејперот од Берлин, но Бугарија останува воздржана. Зад ковид-маските на Борисов и Заев, вистинско пријателство или скриени агенди? Од Софија во Скопје, директно во студиото на тв24, за најновиот развој на настаните.

Интервју со министерот за надворешни работи Бујар Оосмани.

0 Коментари

Остави коментари